Varil

Her hafta 800 milyon ton varil üretilmekte bizler Geri Dönüşüm ile kaynaklarımızı korumalıyız. Dünya nüfusunun süratle yükselmesi ve tüketimin çok çok değişmesinden kaynaklı kaynaklarımız azalmakta. Bu amaçla Can varil malzeme kullanımını azaltmak hedefiyle , güncellemek dönüştürmek sureti ile natural kaynaklarımızın kullanımını azaltmak ve daha verimli kılmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir.

Yenilenen temizlenen ve tekrardan boyanıp sızdırmazlık testleri gerçekleştirdikten sonra. Geri dönüştürülmüş metal ve plastik varilleri , IBC ,  tekrardan kullanmak hedefiyle 50. senedir Türkiye Ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Sac Varil : Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir. Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak ambalajı olarak kullanılacağı materyalin cinsine göre üretilir. Toz, çamur, katı ve jel malzemeler için çember kapaklı variller tercih edilirken sıvı materyaller için tapa kapaklı variller tercih edilir.

Plastik Varil :Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir. Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak ambalajı olarak kullanılacağı materyalin cinsine göre üretilir. Toz, çamur, katı ve jel malzemeler için çember kapaklı variller tercih edilirken sıvı materyaller için tapa kapaklı variller tercih edilir.

Plastik Bidon : Genelde plastikten üretilir. 5-70 Lt hacminde olup el ile taşınabilmesi için üst ve yanlarındaki tutma yerlei sebebiyle çanta tip olarak anılır. Dolum-boşaltım üst kısmında yer alan vidalı kapaklı ve genelde bir tane bulunan ağız kısmından gerçekleştirilir.

Ibc : 500-1.000 Lt hacimlerinde kübik plastik, galvanizli çelik sac veya kafes muhafazalı, çelik-plastik-ahşap paletli olarak üretilir. Dolum üst kapaktan yapılırken boşaltım işlemi alt kısımda bulunan kelebek veya küresel vanalı ağızdan gerçekleştirilir. Hacminin büyüklüğü,paletli olması ve kübik yapısı sayesinde kolay yükleme yapılması sebebiyle tercih edilmektedir. IBC’nin açılımı “intermediate bulk container” (orta boy taşıma kabı-ambalajı) şeklindedir. Sıvı ambalajı olarak kullanılır.

Related posts

Çemberli Sac Varil

Çemberli sac variller tehlikeli ve kimyasal malzemelerin (hidrojen peroksit, nitrik asit, sülfürik asit gibi) taşınması ve depolanması için uygun...

Detaylı Bilgiler

Tapalı Sac Varil

Yaygın olarak 30-216 Lt. hacimlerinde plastik veya metal(sac)’den üretilmektedir.Silindirik yapıya sahip olan variller tapa kapaklı ve çember kapaklı olarak...

Detaylı Bilgiler
Call Now ButtonŞimdi Ara
7 /24 Whatsapp